  <title>Photos, videos and docs of John Oram, with the keywords: "P1180808"</title>
  <link>https://www.ipernity.com/tag/286547/keyword/315689</link>
  <image>
    <url>https://cdn.ipernity.com/p/109/53/5F/286547.buddy.jpg</url>
  </image>
  <description></description>
  <pubDate>Wed, 13 May 2026 04:40:20 +0000</pubDate>
  <lastBuildDate>Wed, 13 May 2026 04:40:20 +0000</lastBuildDate>
  <generator>https://www.ipernity.com</generator>
  <item>
    <title>The Anniversary - 23 August 2013</title>
    <link>https://www.ipernity.com/doc/286547/25720227</link>
    <guid isPermaLink="false">tag:ipernity.com,2013-08-23,doc-25720227</guid>
    <pubDate>Fri, 23 Aug 2013 18:16:23 +0000</pubDate>
    <dc:date.created>2013-08-23T13:56:35+01:00</dc:date.created>
    <author>nobody@ipernity.com (John Oram)</author>
    <description>&lt;p class="who"&gt;&lt;a href="https://www.ipernity.com/home/286547"&gt;John Oram&lt;/a&gt; has posted:&lt;/p&gt;&lt;p class="preview"&gt;&lt;a href="https://www.ipernity.com/doc/286547/25720227"&gt;&lt;img src="https://cdn.ipernity.com/136/02/27/25720227.bb0e23b1.240.jpg?r2" width="240" height="180" alt=""/&gt;&lt;/a&gt;&lt;/p&gt;&lt;div class="description"&gt;This branch of dry cleaners Johnsons closed one year ago today (as can be seen from the poster in the window). The stripped fascia reveals evidence of its former identity as a Bollom. This property on the corner of East Street and Orchard Lane is unfortunately symbolic of creeping decline in many parts of Southampton.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
P1180808&lt;/div&gt;</description>
    <media:title>The Anniversary - 23 August 2013</media:title>
    <media:text type="html">&lt;p class="who"&gt;&lt;a href="https://www.ipernity.com/home/286547"&gt;John Oram&lt;/a&gt; has posted:&lt;/p&gt;&lt;p class="preview"&gt;&lt;a href="https://www.ipernity.com/doc/286547/25720227"&gt;&lt;img src="https://cdn.ipernity.com/136/02/27/25720227.bb0e23b1.240.jpg?r2" width="240" height="180" alt=""/&gt;&lt;/a&gt;&lt;/p&gt;&lt;div class="description"&gt;This branch of dry cleaners Johnsons closed one year ago today (as can be seen from the poster in the window). The stripped fascia reveals evidence of its former identity as a Bollom. This property on the corner of East Street and Orchard Lane is unfortunately symbolic of creeping decline in many parts of Southampton.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
P1180808&lt;/div&gt;</media:text>
    <media:content url="https://cdn.ipernity.com/136/02/27/25720227.461060a4.1024.jpg?r2" type="image/jpeg" width="1024" height="768" duration="0" isDefault="true"  />
    <media:thumbnail url="https://cdn.ipernity.com/136/02/27/25720227.bb0e23b1.240.jpg?r2" width="240" height="180"/>
    <media:thumbnail url="https://cdn.ipernity.com/136/02/27/25720227.bb0e23b1.100.jpg?r2" width="100" height="75"/>